Plus minus
Strona domowa Ireny i Zbigniewa Kuleszów
Serdecznie witamy na domowych, prywatnych serwerach
Dzisiaj jest: 2025-01-22  Aktualizacja strony dnia: 2023-01-15
Jezyki
Rocznica 21 lat pracy serwerów i strony zjk.pl :-) (od 2002)
21 lat nieprzerwanej pracy z systemem FreeBSD / 21 years of continuous work with FreeBSD
system
UWAGA! Ten serwis, strona i podstrony mogą używać cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)!
Powitanie Irena Zbigniew Elektronika Studenci Serwer Prawo_jazdy Kolejka Pobierz Linki Info O Tobie Mail
FreeBSD i mikroserwery. Rocznica 18 lat pracy serwerów i strony zjk.pl :-) Nieprzerwanie od 2002 roku.
Info ogólne Kogo goœcimy? Usługi Sprzęt Technologie FreeBSD Oprogramowanie Aktualizacje Historia
Zdjęcia 1 Zdjęcia noc 1 Zasilanie HA-OPNsense PCI riser i9 9900T Chłodzenie Zrobię samemu 32do64
Logi Poczta Mail Zbyszek


Prywatne serwery: Zbigniew Kulesza - zjk.pl

Zbigniew Kulesza: Serdecznie witam na moich prywatnych, domowych serwerach


Dzisiaj jest: 2025-01-22   Aktualizacja dnia: 2020-10-18 10:40:09



PCI przedłużacz - PCI riser


Mity, mity, internetowe doniesienia - i pytania czy riser istnieje (w sensie czy działa), jak go się stosuje, czy karty grzeją sie mocniej itp. Postanowiłem sprawdzić na własnych komputerach - właściwie to zostałem zmuszony, bo jedna moja para serwerów posiadała tylko po jednym gnieździe internetowym i to w dodatku Realteka (te karty współpracują naprawdę niezykle słabo z FreeBSD). Zdecydowałem się na dodanie karty z dwoma portami Intela (w celu utworzenia LAGG) - ale oczywiście obudowy M350 nie dają żadnej szansy na zmieszczenie takiej konstrukcji. Miniaturowa obudowa nie przewiduje montowania w niej karty PCI-e.

Zakupu 4 taśm przedłużaczy dokonałem na Aliexpressie - po kilkanaście złotych za sztukę, do tego trzeba było dwa miesiące cierpliwości w oczekiwaniu na przesyłkę. Zamówione risery są przeznaczone tylko dla 4 kanałów PCI-e i mają długość ok. 180 mm każdy - jak się później okazało jest to długość łącznie z gniazdami i wtykami. Dlatego moja zapobiegliwość, dzIęki której kupiłem od razu po dwa przewody na komputer, okazała się być uzasadniona. Risery spięte są szeregowo (co widać na załączonych zdjęciach, wyprowadzone przez otwór portu równoległego). Małe czarne pudełko zewnętrzne kryje karty sieciowe i jest połączone riserem z główną obudową - nie jest potrzebny kabel zasilania, PCI-e dostarcza jak wiadomo także zasialnie. Warto zwrócić uwagę, że trzeba było wykonać po dwa zagięcia 90 stopni (poprzeczne i podłużne) dla każdego kabla.

Podsumowanie: działa. Jakies dodatkowe komentarze? Nie, po prostu działa, pomimo, że przedłużacz ma w sumie ok. 350 mm. Być może karta graficzna powodowałaby problemy, ale sieciówka - żadnych.

.
Od roku 2020 lipiec

Zdjęcia sposobu wykorzystania przedłużacza PCI-e: komputer główny połaczony riserem z kartą sieciową w mniejszej obudowie.
.
Obraz Obraz
Obraz Obraz
Obraz






Powrót na stronę główną - Informacje o stronie, prawa autorskie, legalność itd. tutaj
Informacje o przetwarzaniu i ochronie danych osobowych, kontakt i zapytania itd. tutaj
Prywatne serwery Zbigniewa Kuleszy zjk.pl. Aktualny dostawca Internetu - Vectra.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół redakcyjny zjk.pl: zjk7@wp.pl
W sprawie treści i działania strony oraz w sprawie funkcjonowania i udostępniania treści na serwerach zjk.pl - kontakt z administratorem: webmaster@zjk.pl lub zjk7@wp.pl

Valid HTML 4.01 TransitionalValid XHTML 1.0 TransitionalPoprawny CSS!Poprawny CSS!

Copyright (c): Zbigniew Kulesza, Sieradz 2002-2024